82. YIL ORDU’DA TÖRENLERLE ANILDI

82. YIL ORDU’DA TÖRENLERLE ANILDI
Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 82. yıl dönümü, yurt genelinde olduğu gibi Ordu’da da törenle anıldı.
Atatürk Anıtı’nda gerçekleştirilen anma programı anıta çelenk koyma, saat 09.05 geçerken çalan siren sesleri eşliğinde saygı duruşunda bulunma ve ardından İstiklal Marşı okunmasıyla son buldu.
Törene Ordu Valimiz Tuncay Sonel, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanımız Dr. Mehmet Hilmi Güler, protokol mensupları, daire müdürleri, askerî erkan, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.
“İLELEBET SEVGİSİ GÖNLÜMÜZDE PAYİDAR KALACAK”
Tören sonrası açıklamalarda bulunan Büyükşehir Belediye Başkanımız Dr. Mehmet Hilmi Güler, “Bugün Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 82. ölüm yıl dönümünü için burada bulunduk. Onun değerlerini, özelliklerini, bize açtığı ufku ve gelecek ile ilgili ışık tuttuğu fikirlerini gönlümüzde tekrar yaşatarak andık. Onun değer ve ilkelerine uygun bir şekilde çalışmalarımızı sürdüreceğiz. İlelebet sevgisi gönlümüzde payidar kalacak. Büyük şahsiyetin bize açmış olduğu ufukla güvenle yürüyeceğiz. Hem hükümetimiz hem devletimiz hem de milletimiz bu noktada karalı olarak çalışmalarını sürdürecek. Bu vesileyle tekrardan ruhu şad olsun” dedi.​

Önceki Haber

Ordu Büyükşehir Belediyesinden Eğitime Destek

Sonraki Haber

LEBİBE ERGİN KARLIBEL YURDUNDA YENİLEME ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR