BAŞKAN GÜLER’DEN İLÇE BELEDİYELERİNE ÇAĞRI

BAŞKAN GÜLER’DEN İLÇE BELEDİYELERİNE ÇAĞRI

“DEPREME KARŞI BİNALARIN DURUMUNU GÖZDEN GEÇİRELİM”

Ordu Büyükşehir Belediye Meclisi Kasım Ayı Olağan Toplantısı yapıldı. Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu’nda Başkan Dr. Mehmet Hilmi Güler başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda Ordu için önemli kararlar alındı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler gündem maddelerine geçmeden önce yaptığı açıklamada ilçe belediyelerine seslenerek yaşanabilecek olumsuz durumlara karşı alması gereken tedbirler konusunda çağrıda bulundu. Deprem konusunda dikkat çeken Başkan Güler, “Herkes kendi ilçesinde binaların durumunu gözden geçirmeli. Can söz konusu. Bu nedenle gerekirse bütün işleri bırakıp bu konuyla ilgilenelim” çağrısında bulundu.

“GEREKLİ TEDBİRLERİ ALMALIYIZ”

Pandeminin devam ettiğine ve vakaların arttığına dikkat çeken Başkan Güler, gerekli tedbirlerin alınmasını istedi. Gıda ve gündelik ihtiyaçların karşılanması noktasında kendi kendine yeterli olmak gerektiğini ifade eden Başkan Güler, gıda depolanmasının hijyenine dikkat ederek yapılması gerektiğine dikkat çekti. Başkan Güler, “Kurak bir dönem yaşadık, gıda ve su konusunda gerekli tedbirleri almak gerekiyor. Biz de Büyükşehir olarak üzerimize düşen görevi yapacağız” dedi.

Deprem konusuna öncelik verilmesi gerektiğini söyleyen Başkan Güler, “Deprem çok önemli bir konu. İzmir’de yaşanan depremde mobil tır ve arama kurtarma ekibimiz çok başarılı oldu. Milli duyarlılığımızı göstermiş oldu. Benzer durumu bizler yaşayabiliriz. Binalarımızın teknik durumunu incelememiz gerekiyor. Eski temeller üzerine yapılan yüksek katlı binalar büyük tehlike arz ediyor. Belediye başkanları olarak bunları gözden geçirelim. Herkes kendi ilçesinin durumunu gözden geçirmeli. Gerekli denetimlerin yapılmasını gündeme aldıracağım. Gülyalı, Altınordu, Fatsa ve Ünye ilçelerimiz başta olmak üzere bu işi geciktirmeden gözden geçirmeliyiz. Gerekiyorsa bütün işleri bırakıp bunlarla ilgilenelim çünkü can söz konusu” diye konuştu.

61 GÜNDEM MADDESİ GÖRÜŞÜLDÜ

İhtisas komisyonundan gelen raporlar ve dairelerden gelen tekliflerle toplam 61 gündem maddesinin görüşüldüğü meclis toplantısında 40 gündem maddesi meclis tarafından kabul edilirken, 21 gündem maddesi ise komisyona havale edildi.

BİR SONRAKİ TOPLANTI 23 KASIM’DA

Ordu Büyükşehir Belediye Meclisi bir sonraki toplantısını 23 Kasım 2020 Pazartesi günü saat 14.00’te Ordu Büyükşehir Belediyesi Meclis Toplantı Salonu’nda gerçekleştirecek.

Önceki Haber

ORDU’YA 18 AYDA 780 KM ASFALT

Sonraki Haber

TİCARET BAKANLIĞI’NDAN 81 İLE İHRACAT ATAĞI