ÜNYE’NİN VİZYONU DEĞİŞİYOR

ÜNYE’NİN VİZYONU DEĞİŞİYOR

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, Ünye Oney Flash FM’de yayınlanan “Haftanın Yorumu” adlı programa canlı yayın bağlantısı yaparak Hakan Korkmaz, Musa Özgür Kıroğlu ve Ali Öztürk’ün sorularını cevapladı. Başkan Güler, programda yaptığı açıklamada tartışmalarla zaman kayıp etmediklerini, doğrudan doğraya icraatın içinde bulunduklarını ve hesabın kitabın yapılarak çalışmaların gerçekleştirildiğini söyledi.

Ünye ilçesinde devam eden alt yapı ve üst yapı yatırımları ilgili Başkan Güler’in canlı yayında yaptığı açıklamalardan öne çıkan satır başları ise şöyle:

YOLA 40 MİLYON, SUYA 16 MİLYON YATIRIM YAPTIK

Ünye’de 1,5 yıl içinde 84 km yolun yapımını tamamlandık. Aynı zamanda baskı beton, kaldırım çalışmalarımızı da gerçekleştirdik. Ünye’nin yollarına 40 milyon TL bütçe harcadık. OSKİ ekiplerimiz de Ünye ilçemizde çalışmalarını yürütüyor. 22 km içme suyu hattı, 2 km yağmur suyu hattı ve 5 km kanalizasyon hattı çalışmasını tamamladık. 26 km devam eden bir içme suyu hattı, 2 adet su alma yapısı, 7 adet su deposu su çalışmaları devam ediyor. Ünye’nin su sorununa da 16 milyon TL yatırım yaptık.

ÇÖPÜ ELEKTRİĞE DÖNÜŞTÜRÜYORUZ

Ünye’de meşhur bir çöp meselesi vardı. 35 senedir Ünye’de bu çöple birlikte yaşıyorduk. Biz bu sorunu göreve gelir gelmez bitirdik. Şimdi ki geldiğimiz nokta da çöpten elektrik üretmek oldu. Büyükşehir Belediyesi olarak çöpü elektriğe dönüştürüyoruz.

ÜNYE ÇAMLIK 7’DEN 70’E HERKESİN UĞRAK NOKTASI OLACAK

Çamlık’ta yürüttüğümüz çalışmalar kapsamında yürüyüş yollarının yapımını tamamladık. Alana fidan dikimini bu ay içerisinde yapacağız. Çamlık restoran 10 gün içinde bitirilecek ve açılışı yeni yılın ilk ayında yapılacak. Bu restoranı da ORTUR şirketimiz işletecek. Yol tarafına otopark alanı da yapacağız. Buradaki ağaçlarımızın bakımları da yapılıyor. Çocuklarımız için oyun alanları yapım çalışmalarımız devam ediyor. Yaptığımız çalışmalar Ünye Çamlık 7’den 70’e herkesin uğrak noktası olacak.

AĞUSTOS’TA BİSİKLET YOLU BİTİRİLMİŞ OLACAK

Ünye’nin sahiline büyük bir zenginlik katacak 5 kilometrelik bisiklet yolu yapıyoruz. Bu yol otogardan Çamlık girişine kadar olacak. Bu yolu yaparken de denize herhangi bir dolgu işlemi yapmıyoruz. Projenin geri kalan kısmında da kamuoyunun bilgilerine başvuracağız. Buranın üç noktasında akıllı bisiklet istasyonlarımız olacak. Aynı zamanda engellilerimizin araçlarını şarj etmeyi sağlayacak şarj istasyonları yer alacak. Ağustos ayı içerisinde bu çalışmaları bitirmiş olacağız.

Önceki Haber

TÜM HAFTA BOYUNCA EN ÇOK “İNDİRİM” KELİMESİ KONUŞULDU

Sonraki Haber

TAKVİM GAZETESİ OBB’Yİ TAM SAYFA HABER YAPTI