Covid-19 Pandemisi Değerlendirme Toplantısı, Vali Sonel’in Başkanlığında Yapıldı

Covid-19 Pandemisi Değerlendirme Toplantısı, Vali Sonel’in Başkanlığında Yapıldı

Son haftalarda tüm Dünya’da olduğu gibi Ülkemizde de artış eğilimi gösteren Koronavirüs (Covid-19) Pandemisinde, ilimizin durumu ve alınması gereken tedbirler, Vali Tuncay Sonel’in başkanlığında yapılan toplantıda değerlendirildi.

Her hafta Pazartesi günleri Vali Tuncay Sonel’in başkanlığında yapılan Covid-19 Pandemisi Değerlendirme Toplantısı, bugün de gerçekleştirildi.

Vali Tuncay Sonel’in yanısıra Vali Yardımcısı Gökhan İkitemur, İl Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Kasapoğlu, İl Sağlık Müdürlüğü yöneticilerinin katıldığı Covid-19 Değerlendirme Toplantısına, İlçe Kaymakamları da video konferans yoluyla katıldı.

Her hafta Pazartesi günleri saat 12.00’de Covid-19 Pandemisi Değerlendirme Toplantısının düzenli olarak yapıldığına dikkat çeken Vali Tuncay Sonel, son günlerde artış hızı gösteren Covid-19 salgınında ihtiyaç duyulabilecek servis ve yoğun bakım yatak kapasitelerini artırmak amacıyla İl Pandemi Kurulu Kararıyla Ordu’yu rahatlatıcı birtakım önlemlerin alındığını söyledi.

Ordu Şehir Hastanesi ihale ve yapım sürecinin hızlandırılmasıyla birlikte il merkezindeki sağlık altyapısının daha iyi hale geleceğini ifade eden Vali Tuncay Sonel, “Bu süreçte vatandaşımızı mağdur etmeyecek her türlü kararı alıp, uygulamaya koyacağız. Sağlık camiamız canla başla çalışıyor. Bizler de onlara her türlü desteği ve katkıyı sunuyoruz. Elbirliği ile bu illeti yeneceğiz “ dedi.

İlçe Kaymakamlarından, sahaya çıkıp, daha etkin bir denetim yapmalarını isteyen Vali Sonel, “İlçelerimizde, İlçe Belediye Başkanlarımız ile birlikte sahaya çıkıp, tüm ekibimizle birlikte etkin denetim yapmalıyız. Vatandaşlarımızı ev ziyaretleri yapmamaları konusunda uyarmalıyız. Filyasyon çalışmalarına personel ve araç desteğinde bulunalım. Ayrıca, sağlık çalışanlarımıza moral ve motivasyon sağlayalım” diye konuştu.

Toplantıda, İl Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Kasapoğlu da, evden eve yapılan ziyaretlerin vaka sayısını artırdığını belirterek, evlerin ziyarete kapatılması gerektiğini, bu konuda vatandaşların bilgilendirilmesi ve farkındalık oluşturulması için İlçe Kaymakamlarından destek istedi.

İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. Fatih Aydın da toplantıda bir sunum yaparak, Covid-19 Pandemisine ilişkin bugüne kadar yapılan test sayısı, vaka durumu, tedavi süreçleri, filyasyon çalışmaları, ilçe bazındaki veriler hakkında Vali Tuncay Sonel ve toplantıya video konferans yoluyla katılan İlçe Kaymakamlarına bilgilendirmede bulundu.

Önceki Haber

BAŞKAN TÖREN, “VATANDAŞ VE ŞEHİR ÖNCELİKLİ HİZMET BELEDİYECİLİĞİ ANLAYIŞIYLA ÇALIŞIYORUZ”

Sonraki Haber

Ordu-Giresun Havalimanında, Kısmi Acil Durum ve Ateşli Yangın Tatbikatı Yapıldı