BAŞKAN TÖREN’DEN ENGELLİLER GÜNÜ MESAJI

ALTINORDU BELEDİYE BAŞKANI AŞKIN TÖREN:
“ENGELLİ VATANDAŞLARIMIZIN SORUNLARININ KALICI ŞEKİLDE ÇÖZÜLMESİ İÇİN ÇALIŞIYORUZ”
Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören, “Günümüzün farklılaşan şartları ve kardeşlerimizin ihtiyaçlarını dikkate alarak engelli vatandaşlarımıza destek sunmaya, yaşamlarını daha iyi seviyelere getirmeye devam edeceğiz” dedi.
Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. ‘Engelli dostu şehir’ anlayışıyla çıktıkları yolda çalışmaların devam ettiğini kaydeden Başkan Tören mesajında şu ifadelere yer verdi:
“Türkiye’miz, son yıllarda engelli vatandaşlarımızın hayat şartlarının iyileştirilmesi noktasında dünyada parmakla gösterilen ülkelerin başında geliyor. Bizler de ‘engelli dostu şehir’ anlayışıyla çıktığımız bu yolda; Altınordu’da engelli hemşehrilerimizin hayatlarını kolaylaştıracak projeleri bir bir hayata geçirmeye devam ediyoruz. Bu noktada sorunların geçici değil, kalıcı şekilde çözüme kavuşturulması için çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Yüzlerinde gördüğümüz en ufak bir tebessüm ise bizlerin hizmet azmini kat ve kat arttırmaktadır. Hiçbir zaman unutmamalıyız ki, hepimiz bir gün onların yerinde olabiliriz. O yüzden özel bireylerimize yönelik ne çalışma gerçekleştirirsek gerçekleştirelim az kalacaktır.”
“Engelli kardeşlerimiz için gece-gündüz demeden çalışıyoruz”
‘Amacımız engelsiz bir şehir inşa etmek’ diyerek yapılan çalışmalardan da bahseden Başkan Tören, “Altınordu ilçemizi toplumun her kesimi için daha yaşanabilir ve özel kılmak için gece-gündüz demeden çalışıyoruz. Toplu taşıma araçlarını kullanamayan ve engelli vatandaşlarımız için özel olarak dizayn edilen ‘Engelsiz Araç’, göreve geldiğimiz günden bu yana 1025 kişiye özel olarak hizmet verdi. Ayrıca engelli ve yaşlı vatandaşlarımızın tüm belediye hizmetlerinden kolaylıkla faydalandığı ve bizim de önemle üzerinde durduğumuz Tek Durak Hizmet Noktası da kamu hizmetlerini engelli ve yaşlı bireylerimizi yormadan tek noktadan tüm hizmetlere erişimini sağlıyor.
Birlik ve beraberlik içinde, el ele vererek daha yaşanabilir bir Altınordu inşa edeceğiz” ifadelerini kullandı.
Başkan Tören, Altınordu Belediyesi olarak eğitimden sağlığa ve sosyal haklarını kullanmada her alanda engelliler ile dayanışma içerisinde olduklarına, sorunlarına çözüm üretme ve her türlü engelin ortadan kalktığı bir şehir için çalışmalarına ara vermeden devam edeceklerini de sözlerine ekledi.

Önceki Haber

OSKİ ORDU’YU GELECEĞE HAZIRLIYOR

Sonraki Haber

YOLLAR KORUMA ALTINDA