FATSA ZABITASINDAN PANDEMİ DENETİMİ

FATSA ZABITASINDAN PANDEMİ DENETİMİ

Fatsa Belediyesi Zabıta ekipleri, İçişleri Bakanlığı’nın Covid-19 tedbirleri kapsamında yayınladığı genelge kapsamında vatandaşların yoğun olarak kullandığı alanlarda denetimlerini sürdürüyor.

Ülke genelinde son günlerde artış gösteren vaka sayısıyla birlikte uygulanması gereken tedbirler kapsamında kontroller yapan Fatsa Belediyesi Zabıta Ekipleri, denetimlerini daha da sıklaştırdı.

AVM’DE HES KODU UYGULAMASI

Salgının yayılmasını önlemek ve vatandaşların sağlığını korumak için mücadele eden Zabıta Ekipleri, mağazalar, gel al şeklinde hizmet veren lokanta ve restoranlar ile pazar yerlerinde düzenli olarak maske ile sosyal mesafe denetimleri gerçekleştiriyor. Koronavirüs ile mücadele kapsamında AVM’lere girişte getirilen HES kodu uygulamasının takibini yapan Zabıta Ekipleri, alışveriş merkezinde maske ve sosyal mesafe kuralı konusunda uyulması gereken önlemleri hatırlattı.

“HER ŞEY HALKIMIZIN SAĞLIĞI İÇİN…”

Vatandaşlara sağlıklı ortam sağlamak adına ekiplerin tedbir ve denetimleri büyük bir özveriyle sürdürdüklerini ifade eden Fatsa Belediyesi Zabıta Müdürü Gültekin Volkan , “ Belediye Başkanımız Sayın İbrahim Etem Kibar’ın talimatları doğrultusunda salgının yayılmasını önlemek ve halk sağlığını korumak için çalışmalarımızı hassasiyetle sürdürüyoruz. Mağazalar, gel al şeklinde hizmet veren lokanta, ve restoranlar, AVM’ler, pazar yerleri ve kamuya açık alanlarda denetimlerimizi titizlikle gerçekleştiriyoruz. Yaptığımız tüm denetim ve kontroller halkımızın sağlığı içindir” diye konuştu.

Önceki Haber

İL BAŞKANI TOMAKİN; BELKİ YARIN EN BÜYÜK ENGELLİ BİZ OLABİLİRİZ ENGELLİ BİREYLERE DAHA DUYARLI OLALIM

Sonraki Haber

Vali Sonel, “Kapımız Herkese Açık”