HEM TEMİZLENİYOR HEM DEZENFEKTE EDİLİYOR

HEM TEMİZLENİYOR HEM DEZENFEKTE EDİLİYOR

Altınordu Belediyesinin Temiz Şehir Altınordu mottosuyla şehir genelinde öteden beri sürdürdüğü hijyen ve dezenfekte çalışmaları aralıksız devam ediyor. Altınordu Belediyesinin toplum sağlığının korunması adına başlattığı çalışmalarla hastaneler başta olmak üzere eczaneler, okullar, kreşler, kamu kurum ve kuruluş binaları, basın kuruluşları, toplu yaşam ve toplu konut alanları, toplu taşıma araçları, kahvehaneler, kuaförler, güzellik merkezleri gibi vatandaşlara hizmet sunan tüm mekanlar ve sokak cadde, bulvar meydanlar Altınordu Belediyesince dezenfekte ediliyor.

İBADETHANALERİN MASKE VE HİJYENİ ALTINORDU BELEDİYESİNDEN

Temizlik İşleri Müdürlüğü ekiplerince hem merkezde hem de kırsalda bulunan tüm ibadethanelerin periyodik olarak detaylı temizlikleri yapılıyor. İbadethaneleri gece gündüz ara vermeden temizleyen ekipler pandemi ile birlikte vatandaşların sağlığını korumak adına başlatılan dezenfekte çalışmalarını da kesintisiz sürdürüyor. Virüs’ün yayılımını durdurmak, bulaşın önüne geçmek ve pandemi kaynaklı riskleri en aza indirgemek amacıyla tüm ibadethaneler dezenfekte ediliyor. Ayrıca pandemi sürecinin başından itibaren ibadethanelerin maske ihtiyacını karşılayan ve Cuma namazları öncesi maske dağıtan Altınordu Belediyesi ekipleri ibadethanelerin girişlerine sabit dezenfektanlar kurmayı da sürdürüyor.

İbadethanelerde yapılan temizlik ve dezenfekte çalışmaları kapsamında sene başından bu yana 335 ibadethane temizlendi. Ayrıca pandemi sürecinde ibadethanelerde 59.250 m2 dezenfekte çalışması gerçekleştiren Altınordu Belediyesinin çalışmaları aralıksız devam ediyor.

Önceki Haber

YENİ YAŞAM ALANI: MELET

Sonraki Haber

Ordu’da Koronavirüs (Covid-19) İle Mücadelede Her Türlü Tedbir Alınıyor