OSKİ NEŞTER VURMAYA DEVAM EDİYOR

OSKİ NEŞTER VURMAYA DEVAM EDİYOR

İKİ MAHALLE DAHA MODERN İÇME SUYU ALT YAPISINA KAVUŞTU

Ordu’nun dört bir köşesini şantiye alanına çeviren Ordu Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (OSKİ), içme suyu çalışmalarını Gürgentepe ilçesi Ağızlar ve Hasancık Mahallelerinde devam ediyor.

Ulaşımdan alt yapıya, tarihi mirastan çevreye kadar kent merkezinde olduğu gibi ilçelerde de yaşam kalitesini en üst seviyeye çıkarmayı hedefleyen Büyükşehir Belediyesi, Gürgentepe ilçesinde yıllardır yaşanan içme suyu sorununu da ortadan kaldırıyor.

AĞIZLAR’A İÇME SUYU HATTI DÖŞENİYOR

Dağ bayır demeden gece gündüz çalışan Büyükşehir Belediyesinin bu çalışması ile iki mahallenin içme suyu problemini kalıcı olarak ortadan kaldırdıklarını belirten OSKİ Genel Müdürü Murat Us, “Ekiplerimiz 7/24 çalışıyor. Ağızlar ve Hasancık Mahallelerimizin su problemini kökten çözüme kavuşturmak için başlattığımız çalışmalarda sona geldik” dedi.

Genel Müdür Murat Us açıklamasında, “Ordu’nun 19 ilçesinde içme suyu problemini kökten çözüme kavuşturmak için sıkı çalışma içerisindeyiz. Büyükşehir Belediye Başkanımız Dr. Mehmet Hilmi Güler’in talimatı ile Gürgentepe ilçesi Hasancık ve Ağızlar Mahallemizin içme suyu problemini ortadan kaldırmak için geçtiğimiz günlerde başlattığımız çalışmalarda artık sona geldik. Ağızlar Mahallemizin hiç alt yapısı yoktu. Toplamda 6 bin metre içme suyu hattı döşenecek mahallemize şu ana kadar 4 bin 500 metrelik hat yapıldı. Geriye kalan bölümlerin de tamamlanması ile mahallemiz kaliteli bir içme suyu alt yapısına kavuşmuş olacak” diye konuştu.

HASANCIK MAHALLESİ’NİN ŞEBEKE SİSTEMİ YENİLENDİ

Gürgentepe ilçesinin mevcut şebeke sisteminin sil baştan yenilendiğini sözlerine ekleyen Genel Müdür Murat Us, “Gürgentepe ilçemizin bu iki mahallesi geçtiğimiz yıllarda alt yapı sorunları nedeniyle içme suyu problemi yaşayan mahallelerimizdendi. Yaptığımız bu çalışma ile bu sorunu kökten çözdük. Hasancık Mahallemizin 7 bin 200 metrelik şebeke hattını sil baştan yeniledik. Ayrıca her iki mahallenin de yaz aylarında su kaynağı sorunları olduğundan Gölköy -Gürgentepe İçme Suyu Arıtma Tesisi’nde arıtılan su bu yeni yapılan hatlara aktarılacak. Bu sayede yıllarca içme suyu sıkıntısı çeken iki mahallemiz, OSKİ’nin yatırımları ile modern bir alt yapı ve sisteme kavuşmuş olacak” ifadelerini kullandı.

Önceki Haber

BÜYÜKŞEHİR’DEN TARİHİ YATIRIM

Sonraki Haber

30.11.2020-06.12.2020 TARİHLERİ ARASI NARKOTİK SUÇLARLA MÜCADELE ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ FAALİYETLERİ