KADINLAR HEM ÖĞRENECEK HEM PARA KAZANACAK

KADINLAR HEM ÖĞRENECEK HEM PARA KAZANACAK
PROJENİN BAŞVURU SÜRESİ UZATILDI
Ordu Büyükşehir Belediyesinin DOKA 2019 Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı (SOGEP) kapsamında yürüttüğü “Çalışan Ordu’nun Üreten Kadınları” Projesi ile 60 kadına verilecek olan “Yöresel Gıda Ürünü Geliştirme Kursu”nun başvuru süresi 15 Ocak 2021 tarihine kadar uzatıldı.
Şubat ayında başlaması planlanan kurslar kapsamında kadın kursiyerler teorik eğitimleri Altınordu ilçesinde, uygulamalı eğitimleri ise Gülyalı ilçesi Çikolata Park’ta yapımı devam eden Yöresel Lezzetler Akademisi’nde alacak.
HER BİR GRUP İÇİN 2,5 AY EĞİTİM VERİLECEK
Proje kapsamında belirlenecek 60 kadın kursiyere Ordu yöresine özgü turşu, marmelat, pekmez ile unlu mamullerin (yufka, erişte vs.) üretimi, paketlenmesi ve pazarlanması konularında 366 saat, her bir grup için 2,5 ay eğitimler verilecek. Eğitimlerin teorik bölümleri Altınordu ilçesinde, uygulamalı kısımları ise Gülyalı Çikolata Park’ta kurulan Yöresel Lezzetler Akademisinde verilecek.
BAKANLIK ONAYLI SERTİFİKA VERİLECEK
İŞKUR tarafından desteklenen eğitimlerde kursiyerlere KOSGEB Sertifikalı Girişimcilik Eğitimleri, e-ticaret ve kooperatifçilik eğitimleri verileceği gibi kurslar sonunda başarılı olan kursiyerlere iş başvurularında ve kendi işlerini kurmalarında gerekli olacak Milli Eğitim Bakanlığı onaylı kurs sertifikası ve KOSGEB Girişimcilik Sertifikası da takdim edilecek.
BAŞVURULAR 15 OCAK’A KADAR UZATILDI
Kursiyerler, başvurularını 15 Ocak 2021 tarihine kadar Ordu Büyükşehir Belediyesi Altınordu ORMEK şubesine yapılabilecek. Kursiyer Seçim Komisyonu tarafından belirlenecek kursiyerler eğitimlere şubat ayında başlayacak.
Kursiyer olabilmek için aranan kriterler;
– 18-60 yaş arasında olmak,
– En az ilkokul mezunu olmak,
– İŞKUR’a kayıtlı işsiz olmak,
– Ordu ilinde ikamet ediyor olmak.

Önceki Haber

25 YILLIK ÇİLE, BETON YOLLA ESENLİĞE KAVUŞTU

Sonraki Haber

KUMRU’YA MODERN KALDIRIM