“YOL KAVUŞTURANDIR YOL MEDENİYETTİR”

“YOL KAVUŞTURANDIR YOL MEDENİYETTİR”

35 YIL SONRA YOLA KAVUŞMANIN SEVİNCİNİ YAŞADILAR

9 MAHALLE BİRBİRİNE BAĞLANDI

Altınordu Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, kırsal kesimde yürüttüğü yol açma, yol bakım ve onarımı gibi çalışmalarını pandemi sürecinde de aralıksız sürdürüyor.

Nüfusu, yol ağı ve 92 mahallesiyle Ordu’nun en büyük, Karadeniz Bölgesi’nin ise üçüncü büyük ilçesi konumunda yer alan Altınordu’da, Belediye Başkanı Aşkın Tören ve ekibinin çalışmaları ara vermeden devam ediyor. Havaların yağışlı gitmemesini fırsata çeviren Altınordu Belediyesi, özellikle kırsal kesimde çalışmalarını hızlandırdı. Dağlık, engebeli ve dağınık bir yerleşim düzenine sahip coğrafyaya rağmen dağ, tepe ve yamaçlar adeta Ferhat misali delinerek uzak bölgeler yollara kavuşturuluyor

Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören’in talimatları ile Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler bu kez İlçeye bağlı Cumhuriyetköyü Mahallesinde yaşayan vatandaşların, neredeyse çeyrek asırlık yol özlemlerine son verdi.

30 KM’LİK MESAFE 2 KM’YE DÜŞÜRÜLDÜ

Cumhuriyetköyü mahallesinde yürütülen çalışmalarla 30 km’lik yol mesafesi 2 km’ye düşürüldü. Yapılan yol ile 9 mahalle birbirine kavuşurken hem zamandan hem de ekonomiden tasarruf sağlandı. Cumhuriyetköyü Muhtarı imdat kara, “ Mahallemdeki çalışmalardan dolayı altınordu Belediye Başkanımız Sayın aşkın tören ve ekibine çok çok teşekkür ederim. Yolla ilgili taleplerimizi Başkanımız tören’e ilettik ve kendisi asırlık sorunu hızla çözdü. Çok mutluyuz” dedi.

BAŞKAN TÖREN’E TEŞEKKÜR BÜYÜK: “KATIRLA ATLA BİLE ZOR GİDİYORDUK”

Yılların sorunlarını bir bir çözüme kavuşturarak, hayalleri gerçeğe dönüştüren Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören’e de teşekkür büyük. Mahalle sakinleri yıllarca at ve katır ile evlerine, bahçelerine gittiklerini belirterek kendilerini yol konforuyla buluşturan Başkan Tören’e teşekkür ettiler.

Önceki Haber

ORDU’DA SİYEZ REKORU

Sonraki Haber

ALTINORDU’DA HAFTA SONU KISITLAMALARI PANDEMİ ETKİNLİKLERİ İLE RENKLENİYOR