COĞRAFYA KADER DEĞİL!

COĞRAFYA KADER DEĞİL!

ALTINORDU’NUN EN ÜCRA NOKTASINA KADAR KONFORLU ULAŞIM İÇİN ZORLU MESAİ SÜRÜYOR

Altınordu’nun zor coğrafi şartlarına rağmen en uzak mahallelerine kadar hizmet götüren Altınordu Belediyesi, merkez ve kırsal mahallelerde yol yapım ve onarım çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

İlçenin birçok mahallesini sıcak asfaltla tanıştıran belediye, yolların ömrünü uzatmak, halkın konforlu ve güvenli bir şekilde yolculuk yapmasını sağlamak amacıyla taş duvarlar, menfezler ve betonarme duvarlar ile yolları koruma altına alıyor. Dik ve engebeli olan arazi şartlarının olduğu bölgelerde ise özellikle yağışlı havalarda oluşabilecek toprak kaymalarının ulaşım hizmetlerini aksatmaması için yolların kenarlarına taş duvar ve betonarme duvar inşa ediliyor.

Belediye Başkanı Aşkın Tören’in talimatları doğrultusunda Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri belediyenin sorumluluk alanlarında bir taraftan sıcak asfalt çalışması yaparken bir yandan da bozuk yolları onarıyor, yol genişletme, çakıllama ve reglaj çalışmaları yürütürken yeni yollar açıyor. Bu kapsamda Ortaköy Mahallesi’nde 20 kilometre yol tamamlanarak vatandaşların hizmetine sunuldu.

BAŞKAN TÖREN: “TARİHİ SORUNLAR TARİHE KARIŞACAK”

Altınordu Belediyesi’nin her noktada hummalı bir mesai verdiğini vurgulayan Belediye Başkanı Aşkın Tören: “Fen İşleri Müdürlüğü tarafından başlatılan yol yapım seferberliği kapsamında çalışmalar farklı mahallelerde eş zamanlı olarak devam ediyor. Ekiplerimiz, belirlenen uzun vadeli program dâhilinde merkez ve kırsal mahallelerin uzun yıllar en önemli problemi ve isteği olan yol sorunlarına bir bir neşter vuruyor.” Dedi.

“BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANIMIZIN DESTEKLERİ ÖNEMLİ”

Ekip olarak hızlı ve koordineli bir şekilde çalıştıklarını belirten Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören: “Büyükşehir Belediye Başkanımız Dr. Mehmet Hilmi Güler’in de katkılarıyla Altınordu İlçemizde yol sorununu çözmek için gece gündüz demeden çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.

“EKİPLERİMİZ DERELERİ TEPELERİ AŞARAK ÇALIŞIYOR”

Altınordu’nun 70 kırsal mahallenin coğrafi zorluğuna değinen Başkan Tören: “Dağlara tırmanıyor, dereleri tepeleri aşıyoruz. Var olan yol sorunlarını çözmek, yol standardını geliştirmek merkezin ihtiyaçları ve kırsal mahallelerimizin beklentilerine cevap verebilmek için bir program çerçevesinde sorunları çözüme kavuşturmak için yoğun çaba sarf ediyoruz.” dedi

ORTAKÖY MAHALLESİ’NDEN BAŞKAN TÖREN’E TEŞEKKÜR

Altınordu Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler, Ortaköy Mahallesi’nde 20 kilometrelik yolda sürdürdükleri çalışmaları tamamlayarak yolu vatandaşların hizmetine sundu. Çalışmaları ilk günden itibaren takip eden mahalle sakinleri, yol sorunlarını çözen Belediye Başkanı Aşkın Tören ve ekibine teşekkür ettiler.

Önceki Haber

“FATSA’YA OLAN HİZMET SEVDAMIZLA CANLA BAŞLA ÇALIŞIYORUZ”

Sonraki Haber

BAŞKAN GÜLERDEN DİKKAT ÇEKEN AÇIKLAMALAR