Vali Sayın Tuncay Sonel’in Sarıkamış Şehitlerini Anma Günü Mesajı

Vali Sayın Tuncay Sonel’in Sarıkamış Şehitlerini Anma Günü Mesajı

1. Dünya Savaşı sırasında, 22 Aralık 1914 – 05 Ocak 1915 tarihleri arasında gerçekleştirilen Sarıkamış Harekâtı; memleketimizin dört bir yanından, kutsal bildiği değerler uğruna canını feda etmekten çekinmeyerek vatan sevdasıyla vazifeye koşan Mehmetçiğin ölümsüzlük destanıdır.

Bir bıçak kadar keskin olan ayaz ve kurşun olup yağan karın düşman silahından daha çok kayıp verdirdiği Sarıkamış’ta, bedenleri buz tutsa da, üstün bir cesaret örneği sergileyerek tereddüt etmeden son nefeslerine kadar mücadele eden kahraman ecdadımız, aziz hatıralarıyla yüce milletimizin engin gönlünde hak ettikleri yeri almışlardır.

Her karışı şehitlerimizin kanıyla sulanmış bu topraklarda inşallah bizler de aldığımız mirası korumaya, adaletin ve merhametin sesi olmaya, dünya mazlumlarının umudu olmaya devam edeceğiz. Dahili ve harici tehditlere karşı omuz omuza olacak; nifak tohumlarına karşı uyanık duracak ve şehitlerimizin aziz hatıralarına sahip çıkacağız.

Bu anma günü münasebetiyle, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere kahraman silah arkadaşlarını, vatan, millet ve bayrak sevgisiyle cepheden cepheye koşan ve bu uğurda hayatlarını feda eden aziz şehitlerimizi, ebediyete intikal etmiş kahraman gazilerimizi rahmet ve şükranla anıyor, hayatta olan kahraman gazilerimize, şehit ve gazilerimizin değerli aile ve yakınlarına en iyi dileklerimi sunuyorum.

Önceki Haber

İl Hıfzıssıhha Kurulu’nun, Otel ve Konaklama Tesislerinde Yılbaşı Programına İlişkin Kararı

Sonraki Haber

“FATSA’YA OLAN HİZMET SEVDAMIZLA CANLA BAŞLA ÇALIŞIYORUZ”