Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Karaismailoğlu Ordu’ya Geldi

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Karaismailoğlu Ordu’ya Geldi

Bir dizi ziyaret ve temaslarda bulunmak üzere Ordu’ya gelen Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu Ordu Valiliği’ni ziyaret etti.

Ulaştırma ve Altapı Bakanı Adil Karaismailoğlu Ordu Valiliği’ne gelişinde, Vali Tuncay Sonel, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, Vali Yardımcıları Ekrem Ballı, Bayram Gale, Gökhan İkitemur, Altınordu Kaymakamı Erkan Karahan, İl Emniyet Müdürü Doğu Ateş, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Gazi Demir, AK Parti İl Başkanı Halit Tomakin, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığına bağlı kurumların yöneticileri tarafından karşılandı.

Ordu Valiliği Şeref Defteri’ni imzalayan, Ulaştırma ve Altapı Bakanı Adil Karaismailoğlu daha sonra Valilik Makamına geçti. Burada, Vali Tuncay Sonel tarafından Bakan Karaismailoğlu’na ilimizle ilgili genel bilgiler, ulaşım yatırımlarının son durumu ve ihtiyaçlar hakkında brifing verildi.

“Ordu’muza hoş geldiniz, şeref verdiniz” diyerek konuşmasına başlayan Vali Tuncay Sonel,
“Ordu, 19 ilçesiyle birlikte Karadeniz’in ve Ülkemizin en güzel şehirlerinden bir tanesidir. Denizi, yaylaları, şelaleleri, ‘güneşin denizde yüzdüğü yer’ olarak tanımlanan Yason Burnu, Teleferiği, Ünye Kalesi, Gölköy ilçemizde bulunan doğa harikası Ulugöl’ü, Fatsa ilçemizdeki Gaga Gölü, Aybastı Perşembe yaylasındaki Menderesleri, Çambaşı Yaylasındaki kayak tesisleriyle ilimiz, görülmesi gereken yerlerden birisidir. Büyükşehir Belediye Başkanımız, Milletvekillerimizle, Ordu’nun değerleri ile birlikte ilimizi daha güzel yerlere getirmek için çaba gösteriyoruz” şeklinde konuştu.

Vali Sonel, ”Mesudiye yolumuzun 6 km’lik kısmının ihale onayını vermeniz bizleri son derece sevindirdi. Ordu Çevre yolumuzun hızla ilerlemesi, Ordu-Kabadüz-Çambaşı Yolu, Ulubey-Gürgentepe-Gölköy yolu güzergahlarındaki çalışmalar için Sayın Cumhurbaşkanımıza, Sizlere, Karayolları Genel Müdürümüze, Samsun Bölge Müdürümüze ve emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde sizlerle birlikte Ordu’muz için en güzelini yapmaya devam edeceğiz. Ordu’ya geldiğiniz, bizlere onur verdiğiniz için teşekkür ediyorum” dedi.

Ziyarette, AK Parti Ordu Milletvekili Metin Gündoğdu, Giresun Milletvekili Cemal Öztürk, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, Karayolları Genel Müdürü Abdülkadir Uraloğlu, AK Parti İl Başkanı Halit Tomakin, MHP Ordu İl Başkanı Naci Şanlıtürk de hazır bulundu.

Ulaştırma ve Altapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Vali Tuncay Sonel tarafından verilen brifing ve yapılan istişarenin ardından, Ordu Valiliği’nden ayrılarak, Ordu Büyükşehir Belediyesine geçti.

Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Dr. Mehmet Hilmi Güler’i makamında ziyaret eden Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, daha sonra Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonunda ilçe belediye başkanları ile bir araya geldi.

İlçe Belediye Başkanlarından, ilçelerin ulaşım sorunu ve taleplerini dinleyen Bakan Karaismailoğlu, Türkiye’nin pandemi sürecinde dahi duraksamadan önemli ulaşım yatırımlarını hayata geçirdiğini, imkanlar ve kaynaklar nispetinde Ordu’nun ulaşım sorunlarının çözüme kavuşturulacağını söyledi.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Karaismailoğlu, AK Parti ve MHP İl Başkanlıklarını ziyaret ettikten sonra Eskipazar Mahallesinde bulunan Ordu Çevre Yolu şantiyesine giderek, Ordu Çevre Yolu Projesinin son durumu hakkında Karayolları ve yüklenici firma yetkililerinden bilgi aldı.

Ordu Çevre Yolu şantiyesi ziyareti ile Ordu programını tamamlayan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Ordu-Giresun Havalimanından Ankara’ya döndü.

Önceki Haber

FATSA, YATIRIM VE HİZMETLERLE GELİŞEREK BÜYÜYOR

Sonraki Haber

4 günlük sokağa çıkma yasağı bu akşam başlıyor! İşte detayları