BAŞKAN GÜLER: “KLASİK DEĞİL, VİZYONER BELEDİYECİLİK”

BAŞKAN GÜLER: “KLASİK DEĞİL, VİZYONER BELEDİYECİLİK”
Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, Ordu’da yerel bir televizyona canlı yayın konuğu oldu. sorularını yanıtlayan Başkan Güler, Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan ve planlanan çalışmaları masaya yatırarak önemli açıklamalarda bulundu.
Ordu Büyükşehir Belediyesi olarak aradan geçen süre içerisinde önemli çalışmalara imza attıklarını belirten Başkan Güler, 2021 yılında da çıtayı daha da yukarılara taşımak için 19 ilçede yoğun çalışma içerisinde olacaklarını kaydetti.
“ORDU’DAKİ İDDİAMIZ: GÖNÜL, TEKNİK VE VİZYON BELEDİYECİLİĞİ”
Ordu’da yapılan çalışmaların dünyanın gidişatına uygun belediyecilik anlayışıyla ele alındığını ifade eden Başkan Güler, 2020 yılı içerisinde 100-200 yılda bir olan salgın felaketi yaşandığını, sağlık ordusu ve vatandaşlarla bu sıkıntının üstesinden gelmeye ve hissettirmemeye çalıştıklarını söyledi.
Göreve geldikten sonra klasik belediyecilik anlayışından daha çok sosyal belediyecilik anlayışını tercih ettiklerini ifade den Başkan Güler, şöyle konuştu:
“Belediyeciliğe Ordu’da değil, 1994 yılında Sayın Cumhurbaşkanımızla başladım. Buradaki tecrübelerimizi Ordu’ya taşımaya çalıştık. Ordu’da ilk iddiamız gönül belediyeciliği sonrasında teknik belediyecilik ve üçüncüsü de vizyoner belediyecilik. Ordu’da yapılan çalışmalarımız dünyanın gidişatına uygun belediyecilik anlayışıyla yapılıyor. Normal belediyeciliği herkes yapar. Biz sosyal belediyeciliğe ağırlık verdik ki kimse aç ve açıkta kalmasın diye. Pandemi döneminde işlerimizi aksatmadık hatta daha da çok çalıştık. Ekonominin zor döneminde para harcamadan veyahut para kazanarak yapacağımız işleri hayata geçirdik. Bütün yılların rekoru olan 850 km’den fazla yol yaptık. OSKİ ekiplerimiz 583 kilometre hat yaptı. İlimize yeni iş makineleri kazandırdık. Türkiye’nin belediyecilikte en önemli sorun olan çöp meselesini Ordu’da çözüme kavuşturduk. dedi.

Önceki Haber

KALABALIK EVLER DÜŞÜŞTE

Sonraki Haber

İL BAŞKANI HALİ TOMAKİN ; İL TEŞKİLATINI TEMSİLEN FİKRİ SAĞLAR, CAN ATAKLI VE İLKER BAŞBUĞ HAKKINDA SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDU