Vali Sonel, Çocuklara Bayram Sevinci Yaşattı

Vali Sonel, Çocuklara Bayram Sevinci Yaşattı

Vali Tuncay Sonel, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı öncesi çocukları sevindirdi.

Mustafa Kemal Atatürk’ün tüm dünya çocuklarına armağan ederek daha anlamlı bir hale getirdiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 101. yıldönümü, bu yıl da pandemi sebebiyle buruk kutlanacak.

Vali Tuncay Sonel, pandemi dolayısıyla kutlama programlarının yapılamayacağı bu yılki 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramında, çocukların bayram sevincine ortak olmaya çalıştı.

Güne, Faruk Furtun Anaokulunda düzenlenen 23 Nisan etkinliğine katılarak başlayan Vali Tuncay Sonel, burada çocuklara çeşitli hediyeler vererek, bayramlarını kutladı.

Daha sonra Altınordu ilçesinde ikamet eden 3 ayrı aileyi ziyaret eden Vali Tuncay Sonel, evlerde bulunan otizm ve ortopedik engelli çocukların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutlayarak, onlara da çeşitli hediyeler verdi.

İlk ziyaretini Cumhuriyet mahallesinde yaşayan 5 yaşındaki Otizmli Muhammet Ali Uzun’a yapan Vali Sonel, aileden Muhammet’in durumu ile ilgili detyalı bilgi aldı.

Otizmli Muhammet Ali’ye balon, Türk bayrağı ve çeşitli hediyeler vererek, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutlayan Vali Sonel, “Çocuklarımız bizim her şeyimiz. Onlarla birlikte olmak bizi son derece mutlu ediyor. Arkadaşlarımızla birlikte ziyaret edelim, çocuklarımızla tanışalım istedik. Pandemi sonrası 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımızı büyük bir coşkuyla kutlayacağız” diye konuştu.

Önceki Haber

EVDE KALAN ÇOCUKLARA BÜYÜKŞEHİR’DEN SÜRPRİZ

Sonraki Haber

Rektör Akdoğan 23 Nisan’da Koltuğunu Çocuklara Devretti