Vali Sonel, “Ceren Evladımızın Anısını Yaşatacağız”

Vali Sonel, “Ceren Evladımızın Anısını Yaşatacağız”

Vali Tuncay Sonel, Ceren Özdemir’in hayatının kitaplaştırıldığı ve ilk basım olan 2 Bin adet kitabı satın alarak, kız öğrencilere burs sağlanmasına destek olacak.

Vali Sonel, Ceren Özdemir’in Babası Yılmaz Özdemir ile Güzel Ordu Kültür Sanat Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Sercan Poyraz ve derneğin diğer üyelerini bugün makamında kabul etti.

Ziyarette, Ordu Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi 3. sınıf öğrencisi iken, 3 Aralık 2019 tarihinde evinin önünde bıçaklanarak öldürülen Ceren Özdemir’in hayatının anlatıldığı “İyi ki Doğdun Ceren” adlı ilk tanıtım kitabı Vali Tuncay Sonel’e takdim edildi.

Ceren’in 20 yıllık yaşam öyküsünün ele alındığı ve Ordulu araştırmacı yazar Birol Öztürk tarafından kaleme alınan “İyi ki Doğdun Ceren” adlı kitabın ilk olarak kendisine takdim edilmesi dolayısıyla teşekkürlerini ileten Vali Tuncay Sonel, Ceren evladımızın anısını yaşatacağız” diye konuştu.

Vali Sonel, “Güzel Ordu Kültür Sanat Derneği olarak güzel bir işe imza atıyorsunuz. Kitapdan elde edilecek gelirler, sanat eğitimi gören kız evlatlarımıza burs olarak dağıtılmak üzere Ceren Özdemir Sanat Fonu’na aktarılacak. Biz hem Ordulu hemşehrilerimizden hem de Ordu dışında yaşayan hemşehrilerimizen bu kitaptan alarak katkı yapmalarını istiyoruz. Kitabın geliri ile sanatta ve kültürde nice öğrencilerimize destek verilecek. Kız öğrencilerimize destek sağlanacak” şeklinde konuştu.

Vali Tuncay Sonel, ”2 Bin adet basılan kitapları Valilik olarak hepsini alıyoruz. Sanat eğitimi gören kızlarımıza gelecek olsun, katkımız olsun. Ceren’in hatırasını yaşatacağız” diyerek, konuşmasını tamamladı.

Güzel Ordu Kültür Sanat Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Sercan Poyraz ise yaptığı konuşmada, “Güzel Ordu Kültür Sanat Derneği olarak kurmuş olduğumuz Ceren Özdemir Sanat Fonu için ilk projemiz olan “İyi ki Doğdun Ceren ” adlı kitabımız çıktı. İlk olarak 2 Bin basım yapıldı. Tanesini 25 ₺ ‘den satışa çıkardık.Kitabın ilk tanıtımını Sayın Valimiz Tuncay Sonel’e yapmak istedik. Kabülünden dolayı teşekkür ediyoruz. Kitapdan elde edilecek gelir, derneğimizce kurulan Ceren Özdemir Sanat Fonu’na aktarılıp, Türkiye’nin her yerinde müzik ve sahne sanatları okuyan tüm kız öğrencilere eğitim bursu olarak geri dönecektir.Valimiz ilk baskısı 2000 adet olan kitapların tamamını alarak destek verdi sağ olsunlar..” dedi.

Önceki Haber

BAŞKAN YÜCESAN, ABD’NİN ERMENİ SOYKIRIM AÇIKLAMASINA TEPKİ GÖSTERDİ

Sonraki Haber

Emekliye Ayrılan Vali Yardımcısı Ballı, Valilikten Törenle Uğurlandı