ORDU BÜYÜKŞEHİR’LE ÜRETİYOR

ORDU BÜYÜKŞEHİR’LE ÜRETİYOR

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’in tarım ve hayvancılığa verdiği destekler sürüyor. “Ekilecek bir karış dahi boş toprak kalmasın” sloganıyla devam eden destekler kapsamında, il genelindeki üreticilere, domates, biber, patlıcan ve hıyar fideleri olmak üzere 150 bin adet yazlık sebze fidesi dağıtıldı.

Ordu’da, ulaşım, altyapı, turizm, üstyapı ve sağlık alanında birçok yatırımı hayata geçiren Büyükşehir Belediyesi, uygulamaya koyduğu tarım projeleriyle vatandaşlara yeni gelir kaynakları oluşturmaya devam ediyor. Geçtiğimiz yaz, 7 ilçedeki 40 adet serada, toplam 150 tonluk üretim gerçekleşen Ordu’da, üreticilere kış sezonunda verilen destekle 2 milyon lira gelir elde edildi.

Üretime yönelik desteklerini arttıran ve 19 ilçede topyekün bir kalkınmayı hedefleyen Büyükşehir Belediyesi, İl Tarım ve Orman Müdürlüğü iş birliğinde yürütülen “Sebze Yetiştiriciliğinin Yaygınlaştırılması Projesi” kapsamında, yaz sezonu öncesi üreticilere domates, biber, patlıcan ve hıyar fideleri olmak üzere toplam 150 bin adet sebze fidesi dağıttı.

Tarım ve Orman İl Müdürü Kemal Yılmaz ile birlikte, Altınordu ilçesindeki üreticilere yazlık sebze fidesi dağıtan Ordu Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Coşkun Alp, tarım ve hayvancılığa olan desteklerinin devam edeceğini söyledi.

Önceki Haber

BAŞKAN GÜLER: “ORDU DENİZ SPORLARINDA MERKEZ OLACAK”

Sonraki Haber

GÜRGENTEPE’DE TARİHİ CAMİ RESTORE EDİLİYOR