FATSA’DA İÇME SUYU ŞEBEKE HATLARI YENİLENİYOR

FATSA’DA İÇME SUYU ŞEBEKE HATLARI YENİLENİYOR

OSKİ YATIRIMLARA DEVAM EDİYOR

Ordu Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (OSKİ), ilçelerde su sorunlarını çözecek yatırımları hayata geçirmeye devam ediyor.

Büyükşehir Belediyesi içme suyu şebekelerindeki sorunların giderilmesi, vatandaşa temiz ve kesintisiz içme suyu sağlanması için il genelinde çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. OSKİ ekiplerince, vatandaşların içme suyunda mağduriyet yaşamamaları için program dâhilinde yenilemeler yapılıyor.

Ekipler, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’ in talimatları doğrultusunda Fatsa ilçesi Kabakdağ ve Kılavuzömer Mahallelerinin içme suyu hatların da yenileme çalışmaları gerçekleştiriyor.

3 BİN 320 METRELİK BÖLÜMÜN İMALATI TAMAMLANDI

Kullanım ömrünü tamamladığı için sık sık arıza vererek su kesintilerine neden olan içme suyu hattında yenileme çalışmalarını sürdüren ekipler, 4 bin 692 metre uzunluğundaki içme suyu hattının 3 bin 320 metrelik bölümünde imalatı tamamladı.

2 MAHALLEYE İLAVE İÇME SUYU TEMİN EDİLECEK

Fatsa ilçesi Kabakdağı Mahallesi İçme Suyu ve Terfi Merkezi inşaatı projesi kapsamında sondaj kuyusundan çıkan su Kabakdağı ve Kılavuzömer Mahallelerine ilave içme suyu temin edilecek. Çalışma kapsamında toplamda 4 bin 692 metre uzunluğundaki içme suyu hattının 3 bin 320 metrelik kısmı döşenirken geriye kalan bölümlerin tamamlanması için de ekiplerin çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Ayrıca proje kapsamında içme suyu terfi merkezinin yapımında ise yüzde 50’lik bölümü tamamladı.

BÖLGE HALKINA SAĞLIKLI İÇME SUYU TEMİN EDİLECEK

Kullanım ömrünü tamamladığı için sık sık arıza vererek su kesintilerine neden olan içme suyu hattında yenileme çalışmalarının devam ettiğini belirten OSKİ Genel Müdürü Murat Us, “19 ilçemizde vatandaşlarımıza kaliteli içme suyu ile buluşturmaya devam ediyoruz” dedi.

Genel Müdür Murat Us yaptığı açıklamada “OSKİ Genel Müdürlüğü olarak ilçelerimizde yatırım çalışmalarımıza hız verdik. Vatandaşlarımıza kaliteli su sağlamak için Fatsa Kabakdağı ve Kılavuzömer Mahallelerine içme suyu sağlayan hatlarda yenileme çalışmalarına kısa süre önce başlamıştık. Gelinen noktada 4 bin 692 metre uzunluğundaki içme suyu hattının 3 bin 320 metrelik kısmı döşendi. Ayrıca, içme suyu terfi merkezinin de yüzde 50’lik bölümünü tamamladık. Yapılan bu çalışma ile Kabakdağı ve Kılavuzömer Mahalleleri hem sağlıklı içme suyuna hem de kaliteli bir alt yapıya kavuşmuş olacak” diye konuştu.

Önceki Haber

İTFAİYEDEN “EVDE KALANLARA” UYARI

Sonraki Haber

Kaymakamlar, İl Güvenlik ve Asayiş Koordinasyon Toplantısı Yapıldı