ALTINORDU BELEDİYESİ TAM KAPANMA DÖNEMİNDE BOŞ KALAN SOKAKLARDA HUMMALI BIR ÇALIŞMA YÜRÜTÜYOR

ALTINORDU BELEDİYESİ TAM KAPANMA DÖNEMİNDE BOŞ KALAN SOKAKLARDA HUMMALI BIR ÇALIŞMA YÜRÜTÜYOR

YENİ MAHALLEYİ BAŞTAN AŞAĞI YENİLEYEN ÇALIŞMALARDA SONA GELİNDİ

Altınordu Belediyesi sağlıklı altyapı modern ve yaşanabilir şehir hedefiyle sürdürdüğü çalışmalarına tam kapanma döneminde de kesintisiz bir şekilde devam ediyor.

Bugüne kadar gerçekleştirdiği çalışmalarla şehrin muhtelif bölgelerinde birçok akut soruna neşter vuran Altınordu Belediyesi asırlık altyapı çalışmalarıyla şehrin sadece bugününe değil geleceğine de imza atıyor. Başlattığı yenileme çalışmalarıyla Yeni Mahalleyi sokak sokak cadde cadde baştan aşağı yenileyen Altınordu Belediyesi Kahraman Sağra ve Okullar Caddesinde çalışmalarını sürdürüyor.

SU TAŞKINLARINA ÖNLEM

Altınordu Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri aşırı ve ani yağışlarda su taşkını yaşanan Kahraman Sağra ve Okullar Caddesinde hummalı bir çalışma yürütüyor. Yeni Mahalle 322, 323, 329 sokaklar ile Kahraman Sağra caddesinin okullar caddesi ile 329. Sokak arasında kalan kısmı ve Okullar caddesinin Zübeyde Hanım caddesi ile Alparslan Türkeş caddeleri arasında kalan 1400 metrelik alanda altyapı sil baştan yenileniyor. Bölgenin yükünü çekemeyen ekonomik ömrünü tamamlamış yağmur suyu hatları modern ve kapasitesi yüksek günün ve uzun yılların ihtiyacını karşılayacak yağmur suyu hatlarıyla yenileniyor. Bölgede devam eden altyapı çalışmalarının tamamlanmasının ardından üstyapı çalışmalarına geçilecek.

BAŞKAN TÖREN “MODERN VE YAŞANABİLİR BİR ŞEHİR İÇİN ÇALIŞIYORUZ”

Şehir genelinde planlı ve çok kapsamlı bir çalışma yürüttüklerinin altını çizen Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören, “bir taraftan şehir merkezinde yıllardır yaşanan ve vatandaşlarımız için her yağışta çileye dönüşen su taşkınlarına önlem alıyor altyapıyı yeniliyoruz. Altyapısını tamamladığımız bölgeleri üstyapısı ile birlikte modern yaşam alanlarına dönüştürüyoruz. Diğer taraftan bütün şehir eşit hizmet ilkemizden taviz vermeden kırsal mahallelerimizi standardı yüksek konforlu ve güvenli bir ulaşıma kavuşturmak için 72 mahallemizi kapsayan 45 kilometre beton yol çalışması yürütüyoruz” dedi.

“SEFERBERLİK ANLAYIŞIYLA BÜTÜN EKİPLERİMİZLE SAHADAYIZ”

Tüm ekibiyle birlikte seferberlik ruhuyla çalıştıklarını ifade eden Başkan Tören, “alt ve üstyapı çalışmalarımızın yanında her alanda şehrimize değer katacak vizyon projelerimizi de hayata geçirmeye devam ediyoruz. Aynı zamanda Yeni Nesil Belediyecilik diyor, sosyal sorumluluk çalışmalarımızı da kesintisiz bir şekilde sürdürüyoruz. Altınordu’luların bize emaneti olan her bir kuruşu Altınordu’muza yatırıma Altınordu’lulara hizmete dönüştürüyoruz. Daha yapacak çok işimiz olduğunu biliyor bu şuur ve sorumlulukla şehrimizin kaderini değiştirmek, hemşehrilerimizin yüzlerini güldürebilmek için tüm ekibimle birlikte seferberlik ruhu ve anlayışı ile çalışıyoruz” şeklinde konuştu.

Altyapı çalışmalarında yağmur suyu hatları için kullanılan devasa boyuttaki koruge boruları gören esnaf ve vatandaşlar ise ilk defa bu boyutta bir çalışmaya şahit olduklarını ifade ettiler. Yapılan çalışmalardan mutlu olduklarını belirten esnaflar ve bölge sakinleri hizmetleri için Başkan Aşkın Tören’e teşekkürlerini ilettiler.

Önceki Haber

KADİR GECESİ VE ANNELER GÜNÜ HEYECANI EVLERE TAŞINACAK

Sonraki Haber

Ulubey – Sarpdere – Gölköy Yolu Çalışmaları Başlıyor!