BAŞLARIN TACI HER DERDİN İLACI ANNELERİMİZ

BAŞLARIN TACI HER DERDİN İLACI ANNELERİMİZ

ALTINORDU BELEDİYESİ’NDEN ANNELER GÜNÜNDE ANLAMLI ETKİNLİK

Düzenlediği toplumsal farkındalık etkinlikleri ve uyguladığı sosyal sorumluluk projeleriyle toplumun tüm sosyal kesimlerine dokunan Altınordu Belediyesi Anneler Gününde de farklı ve anlamlı bir etkinliğe imza attı.

Geçtiğimiz aylarda yine özel günler için yöresel ağızla hazırladığı orduca sözlerden oluşan pankart ve afişlerle hem toplumun dikkatlerini çeken hem de ulusal basında geniş yer bulan Altınordu Belediyesi geleneğini bozmadı. Anneler Günü kutlamaları için sahada yer alan Belediye ekiplerinin giydiği yeleklerin arkalarında bu defa ülke genelinde sloganlaşmış meşhur anne sözleri yer aldı. Evlatlarına karşı kullandıkları sözlerinin ekiplerin yeleklerinde yazılı olduğunu gören anneler ise hem şaşırdılar hem de mutlu oldular.

‘BAK GELİYO TERLİK’ DİYEN TÜM ANNELERİN GÜNÜ BUGÜN

‘Bak Geliyo Terlik’, ‘Bunları Babana da söylesene’, ‘Vitamini Kabuğunda Onun’, ‘Taşa Oturma Karnın Ağrır’, ‘O Tabak Bitecek’ yazılı yeleklerle şehrin dört bir tarafına dağılan Belediye ekipleri annelere sürpriz yaptı. Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören’in talimatlarıyla hazırlanan hediyeler, şehit ve gazi anneleri başta olmak üzere her sosyal kesimi temsilen annelere belediye ekiplerince ulaştırıldı. Başkan Aşkın Tören’in selamlarını saygılarını ve hediyeleriyle birlikte kutlama mesajını ileten Belediye ekipleri, Şehit ve Gazi annelerinin yanı sıra engelli anne, engelli evladı olan anne ve sağlık personeli anneleri de unutmadılar.

BAŞKAN TÖREN, “ANNELERİMİZ BAŞIMIZIN TACI VE EN DEĞERLİ VARLIKLARIMIZDIR”

Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören, Anneler Günü dolayısıyla bir de mesaj yayımladı. “Varlıklarıyla her daim bize güç veren, cennet kokulu annelerimizin bu anlamlı günlerini can-ı gönülden kutluyorum” diyen Tören, Annelerin hayır dualarının hakkını verebilmek adına akıl ve alın teri akıtmayı sürdüreceklerini belirtti.

Başkan Tören mesajında “evlatları vatan uğruna şehit düşmüş annelerimiz başta olmak üzere, tüm anneleri rahmetle ve minnetle yâd ediyor, hayatta olan annelere ise sevdikleriyle birlikte sağlık ve huzur içerisinde geçecek bir ömür diliyorum. Annelerin bu özel gününü tüm kalbimle iyilik ve mutluluk dileklerimle kutluyorum” ifadelerine yer verdi.

Önceki Haber

BAŞKAN TÖREN, GELENEKSEL CUMA BULUŞMALARINDA BU HAFTA ZAFERKÖY MAHALLESİNDEYDİ

Sonraki Haber

BÜYÜKŞEHİR ALTINORDU’NUN SORUNLARINI ÇÖZÜYOR