İBADETHANELERİN HİJYEN VE DEZENFEKSİYONU ALTINORDU BELEDİYESİ’NDEN

İBADETHANELERİN HİJYEN VE DEZENFEKSİYONU ALTINORDU BELEDİYESİ’NDEN

Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören’in talimatıyla temizlik ve hijyen ekibi şehirde bulunan tüm ibadethanelerde Ramazan Bayramı öncesi vatandaşların ibadetlerini sağlıklı, hijyenik ve güvenli bir ortamda yerine getirebilmeleri amacıyla titiz bir çalışma sürdürüyor.

Altınordu Belediyesi hijyen ekibi tarafından özenle dezenfekte edilen ibadethanelerin detaylı iç temizliği yapılıyor, tazyikli su ile bahçeleri yıkanıyor. Pandemi sürecinde ibadethanelerin girişlerinde oluşturduğu hijyen noktalarına sabit dezenfektanlar da yerleştiren Altınordu Belediyesi bu süreçte vatandaşların maske ve hijyen gereksinimlerini de karşılamaya devam ediyor.

İBADETHANELERDE 1 MİLYON 254 BİN 136 METREKARE ALAN DEZENFEKTE EDİLDİ

Altınordu Belediyesinin Korona virüsten toplum sağlığının korunması adına Pandemi sürecinin hemen başında başlattığı hijyen ve dezenfeksiyon çalışmaları kapsamında sadece ibadethanelerde yapılan 2 Bin 582 dezenfekte çalışmasıyla salgınla mücadele kapsamında bugüne kadar 1 Milyon 254 Bin 136 metrekare alan dezenfekte edildi. Altınordu Belediyesi’nin toplum sağlığını koruma çalışmaları her alanda kesintisiz devam ediyor.

CAMİ GÖREVLİLERİ: BU HASSAS SÜREÇTE EN BÜYÜK DESTEKÇİMİZ ALTINORDU BELEDİYESİ OLDU

Yapılan çalışmaları değerlendiren cami görevlileri ve muhtarlar Başkan Aşkın Tören ve Altınordu Belediyesi’ne teşekkür ettiler.

Zaferimilli Cami İmam hatibi Muhammed Ersu, “uzun zamandır çok hassas olmamız gereken bir süreçten geçiyoruz. Başarılı bir sınav verdiğimizi düşünüyorum. Ne zaman ihtiyaç duysak Altınordu Belediyesini hep yanı başımızda bulduk. Gösterdiği hassasiyet ve destekleri için Altınordu Belediye Başkanımız Aşkın Tören beye çok teşekkür ederim, Allah razı olsun” dedi. Bayram öncesi yapılan çalışma ile konutlarına yürüme mesafesinde bulunan camilerde pandemi tedbirleri hassasiyetiyle Bayram namazlarını kılacak vatandaşlar da çalışmadan dolayı memnun.