ALTINORDU’DA PAZARLAR PANDEMİ ÖNLEMLERİYLE KAPANMA DÖNEMİNDE İKİNCİ DEFA KURULDU

ALTINORDU’DA PAZARLAR PANDEMİ ÖNLEMLERİYLE KAPANMA DÖNEMİNDE İKİNCİ DEFA KURULDU

Altınordu Belediyesi tam kapanma dönemi tedbirleri kapsamında yayımlanan genelge doğrultusunda sadece yaş sebze meyve ve fide satışı yapmak üzere ikince defa kurulan üç pazarda pandemi önlemlerini üst düzeyde tuttu.

Pazarlara Zabıta ekiplerince hijyen ve dezenfeksiyon önlemleri alınarak oluşturulan kontrol noktası dışında girişlere izin verilmedi. Zabıta ekiplerince sabit dezenfektanların kurulduğu pazar girişlerinde HES kodu sorgulaması maske ve mesafe kontrollerinden sonra vatandaşlar Pazar yerlerine alındı. Pazar tezgahları arasında olması gereken mesafenin önceden ayarlandığı ve tedbirlerin üst seviyede tutulduğu pazar yerlerinde zabıta ekipleri gün boyu pandemi tedbirlerinin uygulanmasında sıkı denetimlerine devam ettiler.

ÖZLENEN BAYRAM GELENEĞİ PAZARLARDA YAŞATILDI

Bayramda salgın nedeniyle bir araya gelemeyen vatandaşlar tarafından özlenen bir gelenek pazarlarda yeniden yaşatıldı. Misafirperverliği ve kendine özgü ikram kültürü ile tanınan milletimize ait bayram tebrikleşmesi Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören’in talimatlarıyla Pandemi kurallarına dikkat edilerek mesafeler gözetilerek bugün pazarlarda yaşatıldı. Tebrikleşme sonrasında belediye ekiplerince üreticilere pazarcılara ve vatandaşlara kolonya, şeker ve çikolata ikram edildi.

Altınordu’da kapanma döneminde ikinci defa kurulan Şirin Pazar, Pazartesi Pazarı ve Cuma Pazarı girişlerinde vatandaşlar Altınordu Belediye ekiplerince Bayram ikramıyla karşılandılar. Başkan Aşkın Tören’in talimatlarıyla belediye ekipleri şehirde kurulan üç pazarda da tüm tezgâhları tek tek dolaşarak üreticilere, esnaflara ve alışveriş için gelen Altınordu’lulara şeker ve çikolata ikram edip kolonya tuttular. Başkan Tören’in selamlarını ve bayram kutlamalarını vatandaşlara ileten belediye ekipleri ayrıca pazarlarda tüm esnaflara ve vatandaşlara dezenfektan hediye ettiler.

Önceki Haber

HAYVAN HASTANESİNDE SON HAZIRLIKLAR YAPILIYOR

Sonraki Haber

Ramazan Bayramı Süresince 398 Şehit Ailemiz ve 591 Gazimiz Evlerinde Ziyaret Edildi