ALTINORDU BELEDİYESİ RAMAZANDA VE KAPANMA DÖNEMİNDE 30 BİN’İ AŞAN DAYANIŞMA PAKETİ

ALTINORDU BELEDİYESİ RAMAZANDA VE KAPANMA DÖNEMİNDE 30 BİN’İ AŞAN DAYANIŞMA PAKETİ 250 BİN’E YAKIN SICAK YEMEK SERVİSİ İLE HEMŞEHRİLERİNİN YANINDA OLDU

15 MİLYONLUK PANDEMİ TAMAMLAYICI SOSYAL DESTEK PAKETİ İLE TÜM SOSYAL KESİMLERE DESTEKLER DEVAM EDİYOR

BAŞKAN TÖREN’DEN ORDU BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI GÜLER’E TEŞEKKÜR

MAHALLE MAHALLE SÜRDÜRÜLEN ALTYAPI VE ÜSTYAPI ÇALIŞMALARIYLA ŞEHİRDE BÜYÜK BİR DEĞİŞİM VE DÖNÜŞÜM YAŞANIYOR

ALTINORDU BELEDİYESİ MAYIS AYI OLAĞAN MECLİS TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Altınordu Belediyesi Mayıs ayı Olağan Meclis Toplantısı Belediye Başkanı Aşkın Tören’in başkanlığında gerçekleştirildi. Belediye Meclis Salonunda üst seviyede alınan pandemi tedbirleriyle yapılan toplantının açış konuşmasını gerçekleştiren Başkan Tören, Meclis üyelerinin ve Altınordu’luların geçmiş Ramazan Bayramlarını kutladı. Bu hafta kutlanacak olan 19 Mayıs ve Gençlik Haftasına da değinen Başkan Tören, “19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramınızı şimdiden kutluyor, Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere milli mücadelemizin kahramanlarını, dünden bugüne aziz şehitlerimizi rahmetle minnetle saygıyla yad ediyorum” dedi.

Belediyenin yürüttüğü çalışma ve faaliyetleri hakkında bilgiler veren Başkan Tören, açıklamalarını sürdürdü.

ŞEHİR DAYANIŞMASI İLE GÖNÜL KÖPRÜLERİ KURDUK

“Rahmet, bereket ve paylaşma ayı bir Ramazan’ı daha geride bıraktık” diyen Tören, Ramazan’da büyük bir şehir dayanışması yürüttüklerini ifade etti. Tören, “Ramazan; kardeşliktir, paylaşmaktır, berekettir!” diyerek başlattığımız şehir dayanışması ve yardımlaşma seferberliği ile Ramazan boyunca ve 17 günlük kapanma döneminde de hemşehrilerimizle kapanmaya rağmen aramızda gönül köprüleri kurmanın sevincini hep birlikte yaşadık” ifadelerini kullandı.

RAMAZANDA VE KAPANMA DÖNEMİNDE 30 BİN’İ AŞAN DAYANIŞMA PAKETİ 250 BİN’E YAKIN SICAK YEMEK SERVİSİ İLE HEMŞEHRİLERİMİZİN YANINDA OLDUK

Ramazan ayında yürütülen çalışmalar hakkında açıklamalarda bulunan Başkan Tören şu bilgileri verdi:

“Ramazan ayı içerisinde Türk toplumunun geleneksel kültürel kodlarında var olan yardımlaşma ve dayanışma ruhunu bu ramazanda pandeminin de sosyal etkilerini de aza indirgemek amacıyla önemli çalışmalar yaptık. Bu manada 30 BİN’i aşan dayanışma paketi, 250 BİN’e yaklaşan sıcak yemek servisi ile kapanma döneminde de ihtiyaçlarını karşılama güçlüğü çeken ve gerçekten ihtiyacı olan ailelerimize meclisimiz ve şehrimiz adına o müşfik elimizi uzatmayı ve onlarla bu zor dönemlerde bir yardımlaşmadan öte bir dayanışma duygusuyla bir arada ve yanlarında olduk. İftar ve Sahur sofralarının boş kalmasına müsaade etmedik. Seferberlik anlayışımız ve dayanışma çalışmalarımız pandemi süresince tamamlayıcı sosyal destek paketimiz kapsamında kesintisiz devam edecek.

15 MİLYONLUK PANDEMİ TAMAMLAYICI SOSYAL DESTEK PAKETİ İLE TÜM SOSYAL KESİMLERE ULAŞILIYOR

1000 SERVİS, KÖY MİNÜBÜSÜ VE DOLMUŞ ŞOFÖRÜ ESNAFINA, 1000 ARACA 50.000 BİN LİTRE YAKIT DESTEĞİ 21 MAYIS CUMA GÜNÜ VERİLECEK

Başkan Tören, daha önce açıkladıkları 15 Milyon Liralık pandemi tamamlayıcı sosyal destek paketi kapsamında BİN şoför esnafının 1000 aracına 50. 000 Litre yakıt desteğini Cuma günü gerçekleştireceklerini açıkladı. Başkan Tören “çalışmalarımızı hem mevzuat hem de kaynak açısından tamamladık. Bu hafta Cuma günü özellikle okulların kapanması dolayısıyla son derece zor günler yaşayan servis şoförlerimiz başta olmak üzere köy minibüsleri ve dolmuş esnafları dahil Cuma günü bu desteğimizi kendileriyle buluşturarak bu zor günlerde bugün değilse ne zaman vakit tam vaktidir düşüncesiyle onlara inşallah bir can suyu desteğinde bulunacağız.

KAYITLI 500’E YAKIN KÖYLÜ ÜRETİCİNİN ÜRÜNLERİ SATIN ALINIP İHTİYAÇ SAHİPLERİNE DAĞITILACAK

Özellikle kapanma dönemlerinde ve hafta sonu kısıtları nedeniyle geleneksel köy pazarına gelemeyen ürününü indiremeyen 500 kayıtlı kadın çiftçilerimiz, üretici ablalarımız, annelerimizin ürünlerini de alarak yine ihtiyaç sahibi ailelere ücretsiz ulaştıracağız. Bu hafta sonu ve gelecek hafta bu çalışmamızla kendilerine ulaşacağız.

Önceki Haber

KIYI TURİZMİNE GÖZDE MEKAN

Sonraki Haber

ALTINORDU BELEDİYESİ HEMŞİRELERİ UNUTMADI