ALTINORDU BELEDİYESİ ÇEVRE DOSTU UYGULAMALARINA DEVAM EDİYOR

ALTINORDU BELEDİYESİ ÇEVRE DOSTU UYGULAMALARINA DEVAM EDİYOR
Altınordu Belediyesi ‘Temiz Şehir Altınordu’ parolasıyla hayata geçirdiği çevre dostu uygulamalarla hem çevreyi koruyor hem de şehirde doğal ve estetik bir görüntü oluşturuyor.

Tertemiz Çevre Temiz Şehir, çevreye doğaya ve insana saygılı yaşanabilir kent hedefiyle kesintisiz çalışan Altınordu Belediyesi yeni bir uygulamaya daha imza attı.

Nüfus yoğunluğu bulunan toplu konut ve toplu yaşam alanları, görünürlüğü ve görselliği ile ön planda olan ana caddeler ve parklarda bulunan konteynerler ‘çimçit’ uygulamasıyla çevreci ve modern bir görünüme kavuştu.

KONTEYNERLERE ÇEVRECİ VE ESTETİK GÖRÜNÜM

Çevrenin ve doğanın korunması yanında kent estetiğine büyük önem veren Altınordu Belediyesi, hayata geçirdiği yeni uygulamayla çöp konteynerleri üzerine sentetik çim kaplı konteyner muhafazası ile giydirilerek estetik çevreci ve modern bir görünüme kavuşturdu.

Altınordu Belediyesi, Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından şehir merkezinde ilk etapta Düz Mahalle, Cumhuriyet Mahallesi, Güzelyalı Mahallesi, Bucak Mahallesi, Yeni Mahalle, Şarkiye Mahallesi ve Taşbaşı Mahallelerinde hayata geçirilen uygulamayla konteynerlere çimçit kaplı konteyner muhafazası yerleştirildi. Altınordu Belediyesi’nin çevre dostu uygulamaları kademeli olarak hayata geçmeye devam edecek.

Çimçit kaplı konteyner muhafazası yanmaz özelliğinin yanında doğal çim görüntüsü veren çit’ler ile de hem estetik bir görünüme hem de modern bir yapıya kavuştu.

Önceki Haber

900 YILLIK TÜRBENİN ÇEHRESİ DEĞİŞİYOR

Sonraki Haber

ÜNYE’NİN ÖNEMLİ DEĞERİ ÇAMLIK’A YENİ KİMLİK