SU BASKINI RİSKİ ORTADAN KALKTI

BÜYÜKŞEHİR ÇÖZDÜ

SU BASKINI RİSKİ ORTADAN KALKTI

Ordu Büyükşehir Belediyesi, Altınordu ilçesindeki bazı mahalleler ile bir özel hastanenin sular altında kalmasına neden olan dere yatağındaki soruna neşter attı. Fındıkyatağı Deresi üzerinde başlayan çalışmalar sonrası, hastane önündeki altyapı yenilendi. Güzergâh sıcak asfalta kavuştu.

Ordu’da başlattığı altyapı seferberliği ile kentin sağlam temeller üzerinde yükselmesini hedefleyen Büyükşehir Belediyesi, Altınordu ilçesindeki önemli bir sorunu daha çözüme kavuşturdu.

Aşırı yağışlar sonrası, Fındıkyatağı Deresi’nin taşmasıyla birlikte meydana gelen su baskınlarının önüne geçmek için çalışma başlatan Fen İşleri Dairesi Başkanlığı ekipleri, dev bakslarla derenin sorunsuz bir şekilde denize ulaşmasını sağladı.

HASTANE ÖNÜNDEKİ ALTYAPI VE ASFALT ÇALIŞMASI TAMAMLANDI

Bölgede özverili bir çalışma yürüten ekipler, Şahincili, Yenimahalle ve Şirinevler Mahallelerinde su baskınlarına neden olan dere yatağındaki en zorlu etabın altyapısını sil baştan yenilemeyi başardı. Her yıl yağan yağmurla sular altında kalan Özel Ordu Umut Hastanesi önündeki baksları üç kat büyüten Büyükşehir Belediyesi, yıllar süren bir sorunu çözüme kavuşturdu. Bölgenin su baskını riski ortadan kalkarken, hastane önündeki asfalt çalışmaları da tamamlandı.

3 MAHALLE TEHDİT ALTINDAYDI

Altınordu ilçesinde 9 Eylül 2020 yılında, Şahincili Mahallesi’nde yer alan Fındıkyatağı Deresi’nin üzerinin kapalı olması sonrası, bu bölgeden gelen sular, birçok mahallede hasara neden olmuştu. Zübeyde Hanım Caddesi ve Turgut Özal Bulvarı’nı keserek Ferhat Yılmaz Caddesi boyunca uzanıp Civil Irmağı’na bağlanan Fındıkyatağı Deresi üzerinde, güzergâh boyunca olan keskin dönüşler neticesinde mevcut menfez patlamış ve bölgede bulunan Umut Hastanesi’ni su basmıştı.

BAKSLARIN BÜYÜKLÜĞÜ 3 KAT ARTIRILDI

Tüm bu olumsuzlukları ortadan kaldırmak için derenin girişinden itibaren çalışmaları başlatan Büyükşehir Belediyesi, su baskınlarını önlemek için güzergahtaki 400’lük büzleri 1.200’lük büzlerle değiştirdi.

Önceki Haber

Rektör Akdoğan, Ünye Yerleşkesi için Tahsis Edilen Arazide İncelemelerde Bulundu

Sonraki Haber

ORDU YAYLALARI ZİYARETÇİLERİNİ BEKLİYOR