ÜNYE BÜYÜKŞEHİR İLE BÜYÜYOR

ÜNYE BÜYÜKŞEHİR İLE BÜYÜYOR

Denizi, yeşil doğası ve zengin tarihi dokusuyla eşsiz güzellikler sunan Kadılar Şehri Ünye, Ordu Büyükşehir Belediyesinin 2 yıllık süre zarfında hayata geçirdiği yatırımlarla turizmde, ticarette, ekonomide ve modern bir şehir olma yolunda hızla ilerliyor.

Ordu Büyükşehir Belediyesi, il genelinde yürüttüğü çalışmalarla kentin kaderini değiştirecek ve aynı zamanda ekonomisine katkı sağlayacak yatırımlara imza atıyor. Başkan Güler’in göreve geldiği günden bu yana çalışmaların katbekat arttığı Ordu’da, Ünye ilçesi de Büyükşehir yatırımları ile yeni bir vizyon kazanıyor.

ÜNYE’YE 79 MİLYONLUK YOL VE SU YATIRIMI

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’in göreve geldiği günden itibaren 2 yıllık süre zarfında Ünye’de yol ve su çalışmalarına ağırlık verildi. Büyükşehir Belediyesi, Fen İşleri ve OSKİ çalışmaları kapsamında Ünye’ye son 2 yılda 79 milyonluk yatırım yaptı.

BÜYÜKŞEHİR’DEN ÜNYE’YE 103 KM’LİK KONFORLU YOL

İlçelerin ulaşım altyapısını güçlendiren Büyükşehir Belediyesi bu kapsamda Ünye’nin ulaşım ağında bulunan yollarda sıcak asfalt ve emilsüyon kaplama olmak üzere toplamda 91,5 km asfalt çalışması gerçekleştirdi. Büyükşehir Belediyesi ekipleri ayrıca 11,5 km beton yolu da vatandaşın kullanımına sundu.

Büyükşehir Belediyesi Fen İşler uhdesinde ayrıca 45,2 km yol bakım onarımı, 4 bin metre beton V kanal, 5 bin metre koruge boru, reglaj, menfez ve duvar yapım alanlarında çalışmalar gerçekleştirerek vatandaşların ulaşım konforunu artırdı.

CADDE VE SOKAKLARA MODERN KALDIRIMLAR

Ordu genelinde olduğu gibi Ünye’de de sıcak asfalt ve beton yol çalışmaları aralıksız devam ederken, baskı beton kaldırımlarla da yayaların rahat hareket etmesine olanak sağlanıyor. Bu kapsamda Ünye ilçesinde çalışma gerçekleştiren Büyükşehir Belediyesi, ilçede 2 yılda 15 bin 415 metrekare kaldırımı vatandaşların hizmetine sundu. Çalışmalarla birlikte, yayalara konforlu ve güvenli bir ulaşım imkânı sağlandı

Önceki Haber

İhracatta geçen sezona göre azalma oldu

Sonraki Haber

BAŞKAN GÜLER VERDİĞİ SÖZÜ TUTTU