FATSA İLÇESİ LİMAN CADDESİ SU BASKINLARINDAN KURTULUYOR

FATSA İLÇESİ LİMAN CADDESİ SU BASKINLARINDAN KURTULUYOR
Ordu ili genelindeki tüm İlçeleri şantiye alanına çeviren Ordu Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (OSKİ) hayata geçirdiği alt yapı çalışmalarıyla sorunlara kökten çözüm bulmaya devam ediyor.
Fatsa ilçesi Evkaf Mahallesi Liman Caddesinin çukur bir bölgede kalması nedeniyle mevcut yağmur suyu hatları yetersiz kaldığı için bu bölgede aşırı yağışlı günlerde su baskınları meydana gelmekteydi. Bölgede yaşanan olumsuzlukların giderilmesine yönelik Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’ in talimatları doğrultusunda OSKİ Genel Müdürlüğü tarafından yağmur suyu hattı çalışmalarına başlanılarak kısa sürede tamamlandı.

LİMAN CADDESİ SAĞLIKLI YAĞMUR SUYU SİSTEMİNE KAVUŞTU
Yapımı tamamlanan yatırım çalışması hakkında bilgi veren OSKİ Genel Müdürü Murat Us; “Liman Caddesinin çukur bir bölgede kalmasından dolayı yağış suları bu bölgede birleşerek su baskınına neden oluyordu. Bu olumsuzluğun giderilmesi için çalışmalarımızı aralıksız bir şekilde sürdürerek 918 metre uzunluğundaki yağmur suyu hattını tamamladık ve bölgeye sağlıklı bir yağmur suyu sistemi kazandırdık.” dedi.

Önceki Haber

6 HAZİRAN’DA MUHTARLIK SEÇİMİ YAPILACAK MAHALLELERDE GÖREVLİLER VE SEÇMENLER SOKAĞA ÇIKMA YASAĞINDAN MUAF TUTULACAKLAR

Sonraki Haber

ŞEHİT AİLELERİ İLE GAZİ VE AİLELERİ YENİ YERİNDE AĞIRLANACAKLAR