YILLARIN HİZMET BEKLENTİSİ ALTINORDU BELEDİYESİ İLE CEVAP BULUYOR ÇÖZÜME KAVUŞUYOR

YILLARIN HİZMET BEKLENTİSİ ALTINORDU BELEDİYESİ İLE CEVAP BULUYOR ÇÖZÜME KAVUŞUYOR

Altınordu Belediyesi, ilçe genelinde yaşanabilir şehir parolası ve bütün şehir eşit hizmet ilkesiyle sürdürdüğü hummalı altyapı, yol ve üstyapı çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. Yapılan çalışmalarla bir yandan uzun yılların sorunları çözüme kavuşturulurken diğer yandan 72 mahallede güvenli ve konforlu ulaşım hedefiyle başlatılan 50 kilometre beton yol seferberliği ile de ulaşım ağında bulunan yollarda yılların sorunları bir bir çözülüyor.

Altınordu Belediyesi’nin hizmet seferberliğinde konforu şehrin her mahallesine her sokağına her caddesine her köşesine ulaştırma kararlığıyla Bucak mahallesinin uzun yıllardır hizmet bekleyen arka sokakları alt ve üst yapısıyla baştan aşağı yenileniyor.

BUCAK MAHALLESİNDE 11 SOKAK ALT VE ÜST YAPISIYLA YENİLENDİ

Altınordu Belediyesinin 7/24 mesai anlayışıyla şehir genelinde sürdürdüğü çalışmalarla Bucak Mahallesinde 11 sokak alt ve üstyapısıyla sil baştan yenilendi. 364, 365, 366, 370, 371, 372, 379, 380, 381, 382 ve Şehit Murat Sokaklarda yapılan altyapı çalışmalarında 1617 metre yağmur suyu hattı çekilen mahallede altyapısı tamamlanan sokaklarda 1500 metre yol sıcak asfalt konforuna kavuşturuldu. Yine aynı sokaklarda 4.160 metrekare modern baskı beton kaldırım tamamlanarak vatandaşların hizmetine sunuldu. Ayrıca Bucak Mahallesinin yoğun yerleşim alan sokaklarında vatandaşların ulaşımda yaşadığı sıkıntıları çözüme kovuşturmak amacıyla Belediye ekiplerince 21.000 metreden fazla yolda yapılan reglaj çalışması için 3.010 ton malzeme serimi gerçekleştirildi. Yıpranmış ve özelliğini kaybetmiş parke alanlarda 1.451 metrekare parke tamiratı yapılan Bucak Mahallesinde 642 metre bordür tamiratı da gerçekleştirildi. Asfalt yollarda deforme yaşanan alanlarda 397 ton asfalt yama gerçekleştiren Altınordu Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerince aynı mahallede 585 metre de yeni imar yolu açıldı.

7 SOKAKTA ÇALIŞMALAR 7/24 DEVAM EDİYOR

Altınordu Belediyesinin Bucak Mahallesinde başlattığı modern kent için değişim ve dönüşüm çalışmaları toplu konut ve toplu yaşam alanlarının yoğun olduğu Pınar Sokak, 440, 442, 454, 455, 460 ve 462 No’lu sokaklar olmak üzere 7 sokakta tüm hızıyla devam ediyor. Önce sağlıklı altyapı parolasıyla yapılan çalışmalar kapsamında kazı ve dolgu işlerinin tamamlanmasının ardından yağmur suyu hatları bugünün ve uzun yılların ihtiyaçlarına cevap verecek şekilde yenileniyor. Altyapı çalışmalarının tamamlanmasıyla birlikte 2.000 metreye yakın yolda sıcak asfalt çalışması da yapacak olan Altınordu Belediyesi sokakları modern kaldırımlarla da buluşturarak mahalle sakinlerinin ve şehrin hizmetine sunacak.

BAŞKAN TÖREN, “CANLA BAŞLA ÇALIŞIYORUZ”

26 aydır tek 1 kuruş dahi borçlanmadan 1 lira kredi kullanmadan kendi öz kaynaklarıyla şehri adeta şantiyeye çevirdiklerini belirten Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören, bu başarı hepimizin dedi. Marka şehir hedefiyle yatırımlara devam ettiklerini vurgulayan Başkan Tören, “Yıllardır beklenen gecikmiş hizmetleri yerine getiriyoruz. Altınordu Belediyesi olarak gitmediğimiz yer bizim değil ilkesi ile İlk günden itibaren canla başla çalışıyoruz. Her şart ve durumda vatandaşlarımızın yanında olduğumuz gibi hak ettiği hizmeti de ayağına konforlu ve standartları yüksek bir şekilde götürmeyi kendimize sorumluluk edindik. Şehrimizi bir bütün görüyoruz. Mahalle yollarımızın kalitesini yükseltmek ve ihtiyaç olan bölgelere yeni yollar kazandırmak amacıyla sorumluluk alanlarımızda kesintisiz bir şekilde hiç durmadan ekip arkadaşlarımızla birlikte her alanda yaptığımız çalışmalarda olduğu gibi şehir merkezimizdeki mahalle yolu çalışmalarını da devam ettiriyoruz. Bucak Mahallemizde bundan önce 11 sokağımızda alt ve üstyapı çalışmalarımızı tamamladık. Ekiplerimiz şu an 7 sokakta çalışmalarına devam ediyorlar. Hemşehrilerimiz şehrimizin her bir mahallesinde her bir sokağında ve her köşesinde hizmetlerimize şahit olacaklar” ifadelerini kullandı.

MUHTAR ABDULLAH ŞAHİN “BUCAK MAHALLEMİZ HAK ETTİĞİ HİZMETLERE KAVUŞUYOR”

Bucak mahallesinin hak ettiği hizmetlere kavuştuğunu söyleyen Muhtar Abdullah Şahin “Bu bölge yeni yerleşim alanı. Burada yoğun bir yerleşim ve toplu konut yapılması söz konusu. Ancak altyapısı olmayan bu sokaklarda aynı zamanda yollarda çok kötü durumda idi. İnsanlar tozdan balkona çıkamıyorlardı. Altınordu Belediye Başkanımız Sayın Aşkın Tören, başlattığı çalışmalarla Bucak Mahallemizin uzun yıllardır beklediği hizmetleri bir bir gerçekleştiriyor. Kendilerine şahsım ve mahallem adına teşekkürlerimi sunuyorum” şeklinde konuştu.

Önceki Haber

BAŞKAN TOMAKİN: “KENDİ EVLERİ PİSLİKTEN GEÇİLMİYOR, BİZE LAF ATMAYA KALKIYOR”

Sonraki Haber

ORDU YÖRESEL MİMARİSİNE SAHİP ÇIKIYOR