Valimiz Sayın Tuncay SONEL’in Türk Kızılayı’nın 153. Kuruluş Yıldönümü Kutlama Mesajı

Valimiz Sayın Tuncay SONEL’in Türk Kızılayı’nın 153. Kuruluş Yıldönümü Kutlama Mesajı

Ülkemizin ve Dünyanın her bir köşesinde; doğal afetlerin, savaşların, göçlerin, sosyal adaletsizliğin yıkıcılığı ile mücadele eden, mazlumlara yardım elini uzatarak insanlığın umutlarını yeşerten Türk Kızılayı’nın 153. kuruluş yıldönümünü kutluyoruz.

Tohumları 1868’in 11 Haziran’ında, iyiliğe gönül veren insanlar tarafından atılan Kızılay, bugün dünyanın dört bir yanına uzanan koca bir merhamet çınarıdır.

Savaşta ve barışta gönüllü olarak yardımda bulunurken dil, din, ulus, renk gibi hiçbir ayrım yapmadan ve çıkar gözetmeden insanların yardımına koşmak, Türk Kızılayı’nın hizmet anlayışının temelini oluşturmaktadır.

Toplumsal dayanışmayı sağlamak, sosyal refahın gelişmesine katkıda bulunmak, yoksul ve muhtaç insanlara barınma, beslenme ve sağlık yardımı ulaştırmak gibi önemli görevler üstlenen ve birçok konuda da öncü olan Türk Kızılayı, sağlık, sosyal yardım, gençlik ve eğitim alanlarında da hizmetler veren değerli kuruluşlarımızdan biridir.

Bu duygu ve düşüncelerle, Türk Kızılayı’mızın 153. kuruluş yıl dönümünü kutluyor, çalışanlarına, gönüllü olarak hizmet verenlere, maddi ve manevi desteğini esirgemeyen milletimize sevgi, saygı ve şükranlarımı sunuyorum.

Önceki Haber

CHP Ordu İl Başkanı Av. Atila ŞAHİN’in Basın Açıklaması

Sonraki Haber

SU ELÇİLERİ ORDU’DA