SOSYAL MARKET GELİYOR

SOSYAL MARKET GELİYOR

BÜYÜKŞEHİRDEN İHTİYAÇ SAHİPLERİNE YENİ PROJE: SOSYAL MARKET

Ordu Büyükşehir Belediyesi iyilik zincirine yeni bir halka daha ekledi.

Büyükşehir Belediyesi, yardıma muhtaç vatandaşların ihtiyaçlarını kolaylıkla sağlayabilmesi amacıyla Ordu’da Sosyal Market projesini hayata geçiriyor.

Bugüne kadar şehirde uyguladığı birçok proje ile ihtiyaç sahiplerinin yanında olan Büyükşehir Belediyesi, Altınordu ilçesinde kurulan sosyal marketle birlikte ihtiyaç sahibi vatandaşların en büyük destekçisi olacak. Modern şartlarda dezavantajlı vatandaşlara hizmet verecek olan markette temizlikten gıdaya, kıyafetten ev tekstiline kadar birçok ürün bulunacak ve vatandaşlar ihtiyaçlarını buradan kolaylıkla sağlayabilecek.

SOSYAL MARKET’TE GEÇERLİ “KART 52” VERİLECEK

Yakın zamanda hizmete açılacak olan markette, ihtiyaç sahibi olarak belirlenen vatandaşlara burada kullanabilmeleri için “Kart 52” adlı alışveriş kartı verilecek. Dezavantajlı vatandaşların muhtaçlık durumuna ve hane halkındaki kişi sayısına göre kartlarına Sosyal Market’te geçerli olacak şekilde alışveriş puanları yüklenecek.

İSTER MARKETE GİDEREK İSTER ONLİNE ALIŞVERİŞ YAPABİLECEKLER

Vatandaşlar isterlerse sosyal markete giderek isterlerse mobil uygulama üzerinden Kart 52 bilgilerini girerek online alışveriş yapabilecekler. Online alışveriş yapan vatandaşların ürünleri, Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından aynı gün içerisinde ihtiyaç sahibi vatandaşlara ulaştırılacak.

TEMİZLİKTEN GIDAYA, KIYAFETTEN EV TEKSİTİLİNE

Altınordu ilçesinde 820 metrekare alan üzerinde kurulan Sosyal Market 2 katlı olarak vatandaşlara hizmet verecek. Marketin 1. katında temizlik, gıda vb. ürünler yer alacakken 2. katında ise kıyafet, ev tekstili vb. ürünler bulunacak.

Önceki Haber

80 YILLIK HEYELANI BÜYÜKŞEHİR DURDURDU

Sonraki Haber

BÜYÜKŞEHİR, 22 YILLIK HASRETİ GERÇEĞE DÖNÜŞTÜRDÜ