Cumhuriyet Bayramı Mesajı

Rektör Prof. Dr. Ali Akdoğan’ın Cumhuriyet Bayramı Kutlama Mesajı

Milletimizin kendi toprakları üzerinde hür ve bağımsız yaşama iradesinin vücut bulmuş hali olan Cumhuriyet; Türk milletinin iman gücünün, sarsılmaz iradesinin ve birbirine kenetlenişinin bir örneği, ulusumuza bırakılmış en büyük mirastır.

Vermiş olduğu kurtuluş mücadelesi ile tarih sayfalarına adını altın harflerle yazdıran yüce Türk milleti, bağımsızlığı söz konusu olduğunda aynı inanç ve kararlılıkla hareket edebilecek güç ve bilince sahiptir. Aynı inanç ve ülkemizi muasır medeniyetler seviyesine çıkarma kararlılığı ile var gücümüzle çalışarak şehitlerimizin kanlarıyla sulanan kutsal topraklarımızın bütünlüğüne sahip çıkmak; vatanını, milletini ve hürriyetini seven, milli ve manevi değerlerine bağlı, üretken ve nitelikli gençler yetiştirerek ülkemizin geleceğe daha emin adımlarla ilerlemesine vesile olmak en ulvi görevlerimizden biridir.

Bu düşüncelerle başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, Milli Mücadele kahramanlarımızı, gazilerimizi ve vatanımız uğruna canlarını feda eden aziz şehitlerimizi sonsuz minnet, şükran ve rahmetle anıyorum.

Cumhuriyet Bayramımızın 98’inci yıl dönümü kutlu olsun.

Önceki Haber

Rektör Akdoğan’dan Tebrik

Sonraki Haber

Fransa Temasları Sürüyor